دعوت-به-تغییر

دعوت به “طقییر”

 دنیا به شدت در حال تغییر و برای بهتر زیستن نیاز به تغییر است. و این تنها با تغییر الگوها، آداب و رسوم منفی و نادرست اجتماعی-فرهنگی که با زمان ما مطابقت ندارند، امکان پذیر است. دانش آموزی را تصور کنید که در درس ریاضی ضعیف است و معلم به او می گوید” تو هیچی نمیشوی!” یا یک شخصی که در خانواده فقیری به دنیا آمده است باور او این است که هیچ گاه نمی تواند از لحاظ مالی پیشرفت کند. این باورهای غلط از کجا به خورد او داده شده اند؟

از رهگذر تغییر، شخصیت نگاه، باور، روحیه وایمان شما تغییر می کند و آینده زیبا تری می سازید. به زندگی تان نگاه کنید. چگونه زندگی می کنید؟ به لحاظ مالی و ارتباطات چگونه اید. هر گونه نابه سامانی در دنیای بیرون می بینید، باید برگردید به دنیای خودتان و بگویید “من به اندازه کافی دانش و مهارتش را ندارم، و یاد نگرفته ام. نمی دانم باید چکار و چگونه زندگی کنم.”  هیچ وقت دیر نیست، شرایط را بپذیرید و دنبال راه حل باشید. برای شروع تغییر، از افکار و اعمال کارآفرین ها و مدیران کسب و کارهای موفق الگوبرداری کنید.

مهم این است که چه کسی می خواهی بشوی نه این که چه کسی هستی

یادگیری

یادگیری مهارت ها شما را تبدیل به انسانی بهتر می کند و آنچه را که یاد گرفتید در زندگی پیاده کنید. مهارت هایی مانند پول در آوردن، آموزش دیدن، ایجا ارتباط، ازدواج، مطالعه و درس خواندن. نکته مهم این است که همیشه قبل از اینکه تغییر در زندگی شما رخ بدهد، این تغییر باید در وجود خود شما رخ بدهد. پیش از هر گونه سرمایه گذاری در دنیای بیرون، باید ابتدا روی خودتان سرمایه گذاری بکنید. برای اینکه یک معلول بهتری اتفاق بیافتد؛ باید علت عوض شود و بدانید که علت شما هستید.

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست                  در خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی           “مولوی

سه نوع انسان وجود دارد:

1 کسانی که نمی دانند و حرکت نمی کنند، 2.آن هایی که می دانند ولی حرکت نمی کنند و 3انسان هایی که می دانند و اقدام می کنند. فرق است بین انسانی که می داند و انسانی که نمی داند. آن که نمی داند جاهلانه زندگی می کند، از باتلاق های زندگی و بیابان ها سر در می آورد. 

از رهگذر مطالعه کردن، یاد می گیرید و دانسته هایتان را باید مرتب تمرین کنید. انسان ماهری بشوید در کسب و کار، در اجرای قانونمندیها، در ثروت آفرینی و همچنین فرد متخصص و متبحری بشوید که جسارت و توان خلق کردن دارد.

چطور تصمیم بهتری بگیرید

فاصله الان شما با یک آینده درخشانتان گرفتن یک تصمیم است. بقیه عمرتون را می خواهید چه کار کنید و چه راهی و آینده ای داشته باشید.

افراد زیادی  در ایران هستند که پول کافی و شغل خوبی ندارند و واقعا رنج می برند. عده زیادی هم هستند که شغل ثابتی ندارند. جوانانی که شغلی ندارند و نمی دانند باید چه کار و از کجا شروع کنند. آن ها در دیار زندگی گم شده اند و نمی دانند  برای داشتن یک شغل خوب چه راهی را انتخاب کنند. کارمندان و کارکنان شرکت ها هم آب باریکه ای دارند؛ ولی با حقوق ماهیانه نمی تونند پاسخ هزینه های زندگی را بدهند. کسانی هم هستند که کسب و کاری را شروع کرده اند ولی آن چنان که باید موفق نیستند و دنبال راه حلی می گردند. از همه بدتر، گروهی از افراد وجود دارند که به هر دلیلی شغل های کاذبی مثل سوختکشی، قاچاق و… دارند که در نهایت راهی جز تباهی خود و خانواده شان نمی ماند.

ما انسان ها محکوم به سرنوشت و ادامه راهی که تا حالا رفته ایم نیستیم. ما می توانیم هر لحظه ای از قطار زندگی پیاده شویم و یک قطار سریع تر و عالی تر و بهتری را در جریان زندگی سوار بشویم. شما شایسته یک شغل قابل توسعه و خوب هستید، نه یک آب باریکه. با داشتن یک شغل خوب، می توانید ازدواج خوبی داشته باشید، ادامه تحصیل بدهید و مایحتاج خود را تامین کنید.      

وقتی دیگر نمی توانیم موقعیتی را تغییر دهیم باید خودمان را تغییر دهیم.         “ویکتور فرانکل”

دلیل شما برای تغییر چیست؟

 برای اینکه تغییرات پایدار در خود ایجاد کنید نیازمند”قدرت چرا” هستید. برای رسیدن به هدف باید رفتار خود را تغییر دهید و برای تغییر رفتارتان باید برای کارتان دلیلی محکم داشته باشید. برای انجام آن کار یک چرای قدرتمند دارید، چرایی که به شما نشان می دهد تا چه اندازه این رفتار برای شما ضروری و حیاتی است.

به خود و شرایطی که دارید خوب فکر کنید و ضروری ترین، شعله ورترین و عمیق ترین دلیل را برای موفقیت در کارتان، برای کسب درآمد بیشتر، برای تناسب اندام، برای رابطه بهتر با همسرتان و برای هر تغییری که در زندگی لازم دارید بیابید. دلیلی که شما را از همه رقبایتان قوی تر می کند، ضرورتی که به شما انرژی کار بیشتر می دهد و پاسخی که به شما نشان می دهد تا چه اندازه نیازمند آن هستید که کار خود را به سرانجام برسانید. آنگاه خواهید دید که هیچ چیز نمی تواند در مسیر موفقیت مانعی برای شما باشد.

بنابراین شما را به یک تحول دعوت می کنم، یک تغییر بزرگ

بیایید با خود و خدای خودتون عهد کنید که از الان تغییر را شروع می کنید. یک طور دیگر فکر کنید، ارتباطات بهتری با انسان ها داشته باشید و از رهگذر این تغییر رشد کنید. چون انسان هایی که رشد می کنند بهتر می توانند زندگی بکنند. برای تغییر یا باید به درد رسید یا به درک و خوشبختانه شما به یکی یا هر دو این ها رسیده اید، چون هم اکنون در حال مطالعه این مطلب هستید. بنابراین سرمایه شما در این لحظه زمان و امید شماست که بر این باور باشید که آری من می توانم به گونه ای بهتر  زندگی کنم.

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *